Přednášky
09. 04. 2018

Dveře „šité“ na míru

Petr Jíra / SAPELI, a.s.

Dřevostavby v praxi 11 - 2017

19. - 20. říjen 2017 Hotel Skalský Dvůr, Lísek u Bystřice

Organizátor: DřevoPortál, divize RIGIPS

 

Firma SAPELI neustále inovuje své výrobky s cílem přinášet zákazníkům ideální řešení v daném interiéru, která přispějí k lepšímu komfortu bydlení. Často si však nestandardní dispozice interiéru žádají zcela individuální přístup a nutnost zvolit takový typ dveří, který v běžné nabídce výrobců nenajdete. Atypická výroba má v SAPELI svoji tradici a hravě vyřeší problémy s nestandardními rozměry stavebních otvorů, nebo úkosy v podkroví. Díky plně zakázkové výrobě lze na požádání vyrobit dveře téměř jakéhokoliv tvaru. Vyžaduje to však detailní zaměření a přípravu individuální dokumentace.

Neméně důležitý pro pohodlný pohyb v bytě či domě je správně zvolený systém otvírání. Posuvné dveře do pouzdra, na stěnu, nebo dveře skládací jsou příkladem, jak si lze usnadnit pohyb v interiéru, nebo vyřešit nedostatek prostoru pro klasické otočné dveře. Dveře hrají také významnou roli při projektování bezbariérových objektů, a i v tomto případě má SAPELI co nabídnout. Novinkou tohoto roku je systém Active Stop, který v sobě kombinuje tlumicí a samozavírací funkci překonáním určitého úhlu otevření dveřního křídla.

Pro maximální pohodlí a ochranu lze vybrané interiérové dveře navíc doplnit o některou z požadovaných funkčních vlastností, jako je zvukotěsnost, voděodolnost, kouřotěsnost, zvýšenou protipožární či bezpečnostní odolnost, nebo funkci klima.
To vše v kombinaci s nadčasovým designem a roky prověřenou garancí kvality SAPELI.