#1 - Tipy jak vybrat svého dodavatele dřevostavby
Profi-poradna
01. 01. 2018

#1 - Tipy jak vybrat svého dodavatele dřevostavby

Kdyby dnes nebylo hypoték, patrně by byl náš výběr dřevostavby podstatně snazší (ale také omezenější). Dali bychom dohromady finance z účtu, trezoru, matrace a prasátka a měli bychom jasno. Šli bychom za stavební firmou a řekli "mám pět peněz, co mi za to můžete postavit?"

Jenomže hypotéky tu jsou a rozsah toho, na co máme, i když na to nemáme, je mnohem, mnohem větší.

Můžeme si díky téhle možnosti pořídit dům mnohem dražší, než ve skutečnosti potřebujeme, na druhou stranu ale na dům díky těmto možnostem dosáhne téměř každý. Přesto bychom měli postupovat stejně. Ujasnit si, kolik peněz chceme do domu dát, a s touto konkrétní cifrou hledat svého dodavatele.

Když je to tak jednoduché, tak proč se pořád velká spousta lidí dokola ptá na cenu za metr čtvereční, i když ani nemají zcela jasno, co v té ceně skutečně je (nebo spíš není)? Přitom málokdo z nás si pak dokáže skutečně poctivě srovnat takto získané ceny za metr čtvereční. Navíc to často ani nejde a nevyhneme se srovnávání jablek s hruškami.

První tip je tedy jednoduchý (i když nás bude stát hromadu času, přemýšlení a diskuse s partnerem)

#1 - Určete si pevnou částku, kterou jste ochotni do domu investovat.

...s tou jděte na veletrh za firmami, které jste si vyhlédli na internetu a položte jim jednoduchou otázku "Mám pět peněz. Co mi za ně dokážete postavit?"

 

St. Müller / PROFISportal.cz

 

PS: Věnuji se vzdělávání profesionálů. Tento rychlokurz jsem vytvořil na podnět mnoha dotazů z řad laiků, na které již nejsem schopen, v takovémto množství, reagovat. Pokud potřebujete poradit s výběrem dodavatele, zkuste třeba web Drevostavitel.cz anebo pro inspiraci časopis Dřevo&stavby. Děkuji za pochopení.