#2 - Tipy jak vybrat svého dodavatele dřevostavby
Profi-poradna
01. 01. 2018

#2 - Tipy jak vybrat svého dodavatele dřevostavby

Marketing je dnes jeden z velice populárních oborů a není se čemu divit. Je v něm hodně peněz. Díky "dobrému" marketingu může dnes dobře fungovat i firma, která zas až tak kvalitní produkty vlastně nemá. Jiná firma, která sice dělá produkty kvalitní, ale chce s touhle neférovou konkurencí držet krok, musí do marketingu investovat víc. Na to musí reagovat ta první firma a tak to jde dál a dál. Roztáčí se marketingový vír, který postupně nabírá velikost i obrátky...

Za každou firmou stojí lidi. Lidi, kteří nám dům navrhnou, lidi, kteří nám ho postaví, a lidi, kteří tyhle lidi řídí. Když chci tyhle lidi poznat a zjistit, jestli mi jsou nebo nejsou sympatičtí, musím za nimi. Potkat se s nimi zkrátka v jejich prostředí, které mi i samo o sobě prozradí mnoho. A nemluvím jen o schůzce v kanceláři.

Dřevostavby se staví rychle a mnoho firem jich staví i několik současně. Neměl by být problém získat od nich adresy rozestavěných domů a přijet se podívat na místo stavby. Klape to tam? Vypadá to, že každý ví, co má dělat? Neválí se tam všude možně všelicos? Lezou kolem domu montéři na chůdách nebo mají lešení? Mají k dispozici hygienické minimum anebo se perou s psiskama o patník? :-) To všechno jsou drobné indicie, které nám v hlavně udělají nějaký obrázek, a ten se nám prostě buď líbí nebo nelíbí...

Druhý tip by se tedy dal zjednodušeně nazvat:

#2 - Poznejte svého dodavatele, avšak nikoliv online, ale tváří v tvář.

...a v čemže tkví největší výhoda veletrhu? Máme tu dodavatelů celou spoustu a na jednom místě. Nemusíme, alespoň ve fázi hrubého síta, projíždět zbytečně celou republiku.

 

St. Müller / PROFISportal.cz

 

PS: Věnuji se vzdělávání profesionálů. Tento rychlokurz jsem vytvořil na podnět mnoha dotazů z řad laiků, na které již nejsem schopen, v takovémto množství, reagovat. Pokud potřebujete poradit s výběrem dodavatele, zkuste třeba web Drevostavitel.cz anebo pro inspiraci časopis Dřevo&stavby. Děkuji za pochopení.